Embelsir e mirë me vishnje
Embelsir e mirë me vishnje

Embelsir e mirë me vishnje

Kuzhint.com

Embelsir me vishnje e pergaditur nga Ledion Stars

Ne nje ene te thelle i qesim 4 ve 1. 5 sheqer dhe i perziejm mire pastaj ia shtojm edhe 1gote qumesht gjysem gote vaj, 1pluhur pjekje 1 vanilin sheqer 3lug kakao 3 gota mille levore e 1 portokalli i perziej derisa te bashkohen mire te gjitheperbersit dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me gjalpe ku siper ia qesim edhe 1oo gr vishnje si ne foto dhe e pjekim ne 180 grad per 25min Pasi te pjeket e dekorojm sipas deshires me sheqer pluher


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  vishnje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mjalti i paster sherus i mire per hemoroide  (majesilit)
Torte e shijshme dy ngjyrshe
RECETA BAZE PER KREPA