Ekstrakt VANILJE ne kushte te shtepis
Ekstrakt VANILJE ne kushte te shtepis

Ekstrakt VANILJE ne kushte te shtepis

Kuzhint.com

Sic e dime ekstrakti i vaniljes eshte shume i shtrenjet dhe pa dyshime qe eshte edhe shume i deshiruar dhe i perdorur ne gjitha kuzhinat boterore.

Ne do tua sjellim receten se si te pergadisni kete ekstrakt ne kushte te shtepis. Perbersit: 250 ml vodke 3-4 bishtaja vanilje 1 kupe sheqer Marrim bishtajat i presim per se gjati dhe ne nje shishe hedhim vodka dhe sheqer dhe e tundim dhe ne fund i fusim bishtajat e vaniljes.

Kete perberje e mbyllim mire me kapak hermetik dhe e leme qe te pushoje per 6 jave me radhe duke e percjellur her pas here dhe duke e tundur jo shpesh te pakten cdo 2 ose 3 dite.

Pritja mund te jete e gjate mirepo ju do te keni ne kuzhinen tuaj nje perberje me extra shije te vaniljes.... Amin: D.


Fjalet kyqe : keshilla  ekstrakt  vanilje  kushte  shtepis  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tre filxhana me kafe në ditë e mbrojnë mëlçinë
Pija magjike e Harry Potter-it
EMBELSIRE ME VANILJE