Edhe nje recet si te humbisni kalorit
Edhe nje recet si te humbisni kalorit

Edhe nje recet si te humbisni kalorit

Kuzhint.com

Nevojiten; 6 karrota 6 qep te medhaja 1 kuti salc domatesh, ose ne mungese 1 lulelaker 2 kuti bishtaja ose bizele 2 speca jeshile 1 tuf selino ne mungese majdanos Pergatitja : Perimet i preni ne copa te vogla dhe i vendosni ne nje tenxhere te madhe.

I mbuloni me uje dhe dhe zieni per 10 min.

Pastaj zvogloni zjarrin dhe lerini perimet te ziejn derisa te zbuten(rreth 20 min ) ujin e avulluar e zevendesoni me dy filxhana uje me leng mishi ose pule, apo nese preferoni.

Kjo supe mund te perdoret sa here qe keni uri, sepse me konsumimin e kesaj nuk shtoni kalori.

Sa me teper qe pini sup aq me teper humbni peshe.

Trupi humb me shume kalori per te tretur kete supe, ne krahasim me kalorite qe permban vete supa.


Fjalet kyqe : keshilla  edhe  recet  humbisni  kalorit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge  mishi nga Kaltrina Berisha
Panine me Patate
Qofte ne tigan