Ebelsire  me pudinge
Ebelsire me pudinge

Ebelsire me pudinge

Kuzhint.com

Ebelsir me puding

Per peten nevoiten:

  • 4 vez
  • 1 got e gjysem sheqer
  • 1 got vaj
  • 1 got qumesht
  • 2 gota mijelle
  • 1 vanil
  • 1 pluher per phekje

Pergaditja:

Se pari e tund sheqerin mevez pastaj ja shton perbersit tjere dhe e fut me pjek ne temperatur 180 gr.

Pasi te piqet ja ben disa vrima dhe ja hedh nje pudingun ngjyr qokollade te pergatitur paraprakusht 1 liter qumesht me 3 pudinga.

Peten e pren per gjysem dhe e hedh siper tjetres dhe e lyen edhe permbi peten dhe ne fund ja shton copat te cilat i kemi hequr nga vrimat te grimcuara.


Fjalet kyqe : embelsira  ebelsire  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shambali tatli
Kile pas pushimeve? Dieta 3-ditore për t’u rikthyer në formë
PJESHKA, PEMA QË JU MBRON NGA KANCERI