E bardha e vezës,  shërues magjik kundër djegieve
E bardha e vezës, shërues magjik kundër djegieve

E bardha e vezës, shërues magjik kundër djegieve

Kuzhint.com

Një djalë i ri, po spërkaste lëndinën dhe shkurret e tij me pesticide dhe donte të kontrollonte përmbajtjen e barrelës për të parë se sa pesticide kishte në të.

Ai e ngriti mbulesën dhe ndezi dritën.

Avujt u ndezën në fytyrën e tij si zjarr dhe e ngulfatën atë.

Ai kërceu nga vendi duke bërtitur. Një komshija e tij doli jashtë më një dyzinë me vezë dhe tas duke bërtitur: -‘ Sillni më shumë vezë këtu!’ Ajo i theu ato, duke ndarë të bardhat nga të verdhat. Një tjetër komshije e ndihmoi gruan që të vendoste të bardhat e vezëve mbi fytyrën e djalit të ri. Kur mbërriti ambulanca dhe stafi pa djalin e ri, ata e pyetën se kush e kishtë bërë këtë. Të gjithë treguan për gruan që e ndihmoi. Ata e përgëzuan atë dhe i thanë: -‘ Ti ja shpëtove fytyrën këtij djali të ri!’ Në fund të verës, djali i ri i dërgoi kësaj gruaje një buqetë me trëndafila për ta falenderuar atë.

Fytyra e tij ishte si lëkura e një bebi. Dikur një grua tjetër dogji dorën e saj me ujë të nxehtë.

Ajo fillimisht vendosi ujë të ftohtë në dorën e saj, ndau 2 vezë të bardhat nga të verdhat dhe i vendosi të bardhat në lëkurë.

Ata ja thanë lëkurën dhe formuan një shtresë mbrojtëse. Më vonë ajo mësoi se të bardhat e vezëve janë kolagjenë natyralë dhe lëkura e saj u shërua plotësisht pa asnjë shenjë djegieje pas 10 ditësh! Pra, e bardha e vezës, është një shërues magjik kundër djegieve! Nese i doni njerezit e tjere, shperndajeni kete informacion te mrekullueshem ! www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : keshilla  bardha  vezes  sherues  magjik  kunder  djegieve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torta zeber me puding
Losion sherus për ata qe kan problem me renjen e flokëve
Receta më e mirë për mafin