Double Toffee Cheesecake
Double Toffee Cheesecake

Double Toffee Cheesecake

Kuzhint.com

Perberesit: 60 gr Gjalp (buter) 75 gr Arra 100 gr Keksa per tiramisu 1 Luge gjelle sheqer ngjyre kafe 600 gr Gjize per torte 250-300 gr Karamel i gatshem 3 Veze 15 gr Niseshte Pergaditja: 1.

Marrim nje tepsi 24 cm e lyejm me vaj.

Gjalpin e shkrim.

Arrat i coptojme imet si dhe keksat i bluajm.

Keksat e bluara se bashku me arrat, sheqerin dhe gjalpin i perzim mire pastaj masen e shtrim ne tepsi.

E lem tepsin ne frigorifer 20 minuta. 2.

Nxehim furren ne 150 Grad.

Gjizen me 125 gr karamel i perzim me mikser pastaj ia shtojme vezet mandej niseshten. kremin e hedhim mbi peten qe ndodhet ne tepsi dhe e vendosim ne furre te pjeket per 50 minuta. 3.

Pas 50 minutave e ndalim furren e hapin vetem deren e furres dhe e lem torten aty per pak minuta pastaj e largojme nga furra dhe e lem te ftohet plotesisht. 4. 125 gr-175 gr Karamel ia hedhim tortes siper dhe e lem ne frigorifer per tu ftohur per 3-4 ore dhe ne fund ia hedhim siper arrat e coptuar.

Me se miri eshte torta te lihet tere naten te ftohet. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  double  toffee  cheesecake  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Selino dhe vetit e saj
Pite me pete te gateshme
Salca Bechamel