Dobitë e vajit të hithrave
Dobitë e vajit të hithrave

Dobitë e vajit të hithrave

Kuzhint.com

Hithra përmbajnë vitaminat A,

B dhe C, gjithashtu përmbajnë edhe: hekur, magnez dhe kalcium.

Vaji përdoret si maske natyrale për të pasur flokë të forta, plot shkelqim, gjithashtu parandalon majat e diegura, thinjat dhe rënien e flokëve.

Aplikimi: Masazhoni lëkuren e kokës dhe flokët për 5 min dhe lërini ashtu për 20 min, pastaj procedoni me larje normalisht.

Nuk ka nevojë të përdorni ndonjë balsam se flokët tuaj do krihen lehtësisht.

Mjafton 1 herë në javë për personat që kanë probleme me rënien e flokëve.

Për flokë kaçurele ju mund të përdorni këtë përbërje dhe si vaj normal për flokët, duke lyer shumë pak majat e flokëve në momentin e tharjes përfundimtarë me difuzor.

Do ju japin shkëlqim dhe do t'ju ruaj flokët të mos i digjen majat.

Këtë vaj të hithrave, ju mund ta gjeni në dyqanin e BioNatural Shop tek qafa në Prishtinë.


Fjalet kyqe : keshilla  dobite  vajit  hithrave  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bimet që ndihmojnë tretjen e ushqimit
Llokume  Turke
Torte me limon e bere nga Albana Osmani