Djathe ne kushtet e shtepis nga Lulja La
Djathe ne kushtet e shtepis nga Lulja La

Djathe ne kushtet e shtepis nga Lulja La

Kuzhint.com

Per masen qe e kemi ne foto na nevoiten 2 litra qumesht dhe 1 luge e gjelles bar djathi ( maj).

Masen e qumeshtit e hedhim ne nje ene te thelle dhe e ngrohim pastaj e largojme dhe ia hedhim majen e djathit pastaj e perziejm mire e mire dhe pas 10 min kemi fituar masen e trashe por te lengshme te djathit.

Kete mase e hedhim ne nje these te kullohet mire dhe siper ia vendosim nje objekt te rende me qellim qe ti dale lengu i tepruar.

E leme te kullohet deri tw nesermen dhe e marrim e presim ne kube duke i hedhur krip sipas shijes dhe mund te konsumohet menjeher.


Fjalet kyqe : turshi  djathe  kushtet  shtepis  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Role me ajke dhe banane
Biskota per kafen e mengjesit
Vetit kurative te mushmollës