Djathë (labne) te pergaditur ne shtepi
Djathë (labne) te pergaditur ne shtepi

Djathë (labne) te pergaditur ne shtepi

Kuzhint.com

Per te pergaditur krem djathe neper shtepit e juaja ateher orientohu ne baz te fotove qe i kei postu me posht:

Majën e djathit ia hedhim qumështit të vakët.

E përziejmë mirë dhe e lëmë të mbuluar të pushojë për 12 orë në temperaturë dhome.

Hapi dytë:

E kam përfunduar këtë hap

Pastaj kullohet nëpërmjet një nape sterile.

Hapi tret:

E kam përfunduar këtë hap

Nga kjo masë do të përfitoni afro 400 gr djath dhe 3 litra hirrë djathi.

Ju bëftë mirë.


Fjalet kyqe : receta  huaja  krem  djathe  labne  pergaditur  shtepi  foto  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me mandarina dhe ajke (kreme panna)
Tortë me çokolatë dhe bajame te bluara
Lava cake