Dieta me laker plus plani i ushqimit 7 ditore
Dieta me laker plus plani i ushqimit 7 ditore

Dieta me laker plus plani i ushqimit 7 ditore

Kuzhint.com

Dieta me laker plus plani i ushqimit 7 ditore

Perberesit:

6 Qepe te reja pranverore te prera ne rrathe

400 gr Domate te konservuara

Nje laker e bardhe

2 Speca te gjelber te prere ne katrore

Majdanoz te fresket te prere prere

Nje cope presh

3 cm xhenxhefil i prere imet

2 Luge gjelle vaj ulliri

Nje luge qaji krip

2 Liter uje

Te gjithe perberesit e larte shenuar i hedhim ne nje tenxhere te thelle ia mbyllim kapakun tenxheres dhe e lem te zihet per 1 ore.

Plani 7 ditore:

Ne diten e pare mund te hani te gjitha llojet e frutave duke perjashtuar bananen, shalqinin dhe pjeprin.

Pini qaj ose kafe pa sheqer ose uje te thjesht.

Te konsumohet supa disa here ne dite.

Ne diten e dyte jane te lejuara te gjitha perime e fresketa ose te konservuara.

Perimet duhet te jene te gjelberta.

Supa duhet te hahet se bashku me perime.

Ne mbremje mund te hani patate te pjekura me margarine ( jo me gjalp).

Sot jane te ndaluara te gjitha llojet e fruteve.

Supe te hahet aq shume qe eshte e mundur.

Ne diten e trete 3 bananen me qumesht me permbajte te vogel yndyre si dhe uje te thjesht.

Direkt mbas ushqimit te lartshenuar te konsumohet shume supe.

Ne diten e kater te konsumohet shume fruta dhe perime te gjelbera si dhe te konsumohet shume shume shume supe.

Tani 4 kilogram duhet te jene larguar nga trupi juaj.

Ne diten e peste 500 gr mishe (gjoks pule pa lekur, ose steak te ferguar pa yndyre) te konsumohet 3 here ne dite si dhe 6 domate te fresketa.

Pini 6 gota uje te thjesht ne menyre qe te pastrohet trupi nga mbrenda.

Supe te konsumohet aq sa eshte e mundur.

Ne diten e 6 te konsumohet mish dhe perime sa te doni.

Perimet duhet te jene te gjelberta.

Supe nga mbremja deri sa te shkoni me fjet.

Ne diten e 7 te konsumohet oriz i zier, perime te gjelberta, lengje frutash si dhe supe supe supe.

Nese ju keni permbajtur dietes siqe eshte e shenuar me larte ju tani do keni larguar 6-8 kg nga trupi juaj.

Per ta perseritur dieten duhet nje paus spaku 7 dite.

Quelle: www. kochbar. de


Fjalet kyqe : supa  dieta  laker  plus  plani  ushqimit  ditore  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallata greke
Torte me limon dhe puding
Gurabije me arra dhe sherbet