Dieta me laker. Per nje jav 5-7 kg te humbura
Dieta me laker. Per nje jav 5-7 kg te humbura

Dieta me laker. Per nje jav 5-7 kg te humbura

Kuzhint.com

Per nje jav 5-7 kg te humbura.

Kjo diet eshte nje nder dietat me magjike qe kan egzistuar deri me tani.

Permban perberes shume te shendetshem dhe eshte shume efektive ne humbjen e kilogrameve te teperta.

Perberesit per supen me laker(perbersit jane per nje jave):

1 Laker te madhe,

8 Domate te qeruara,

1kg Karrota,

2 Speca te medhenj,

Pak Majdanoz.

Përgatitja:

Perimet duhen te pastrohen mir pastaj te gjitha i vendos ne nje tigan dhe i mbush me uj pastaj i le 20 minuta te zihen duke ia mbyllur kapakun.

I qesim pak biber te zi, muskat, spec djeges dhe ereza te tjera vetem qe kripa duhet te prejashtohet.

Ketu eshte plani 7 ditor i kesaj diete:

Dita e par:

Ju guxoni sa her te doni sup te pini kuptohet gjithmon kur jeni i uritur.

Guxoni te hani pem duke perjashtuar banenen, kumbullen dhe qershin.

Dita e dyt:

Sup plus perime te fresketa dhe sallat pa uthull.

Ne mbremje patate te ferguara me pak margarin.

Dita e tret:

Njejt sikur dita e pare.

Dita e katërt:

Perveq supes guxoni 3 banane dhe 250ml qumesht me pak yndyr ose jogurt kuptohet me permbajtje te ult te yndyres.

Dita e pestë:

Nuk guxoni pemë me ngren.

Perveq supes mundeni 200g mishë te bardh pule ose peshk ne pak vaj te ferguar si dhe 6 domate.

Dita e gjasht:

Supë, nje steak si dhe perime te gjelbera te ziera ne ujë dhe sallat pa vaj.

Dita e shtat:

Supë, oriz, perime dhe 250ml leng pemesh.

Kush e mban ket diet duhet patjeter te pi 2 deri ne 3 litra uj ne dite.

Ne diten e pare eshte e mundur te kemi paksa marramendje problem me shtypjen e gjakut pastaj ditet e tjera shkojn te gjitha mire.


Fjalet kyqe : keshilla  dieta  laker  humbura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qipsa ne kushte shtepie
 Ilaq ne kushte shtepie shume efektiv per sherimin e puqrrave
Ëmbelsirë  me form shalqiri