Dieta e mjaltit
Dieta e mjaltit

Dieta e mjaltit

Kuzhint.com

Ta hash një lugë çaji mjaltë çdo natë para se të shkosh në shtrat ndihmon në humbjen e peshës.

Nuk është një dietë e mrekullive do të ishte shumë mirë po të ishte kështu por është një çelës për një mënyrë të re të provuar shkencëtarisht që ndihmon për të humbur peshë.

Dieta e mjaltës e zbuluar nga mjeku Mike McInnes, shfrytëzon kompetencat që përmban kjo substancë, për të shkaktuar ndryshime metabolike të cilat sigurojnë që të bie dëshira për të përdorur sheqer duke bërë që të shkrihen yndyrat gjatë gjumit.

Nuk keni nevojë t’i numëroni kaloritë e as të mbani dietë të kushtueshme: me këtë dietë mund t’i humbësh deri në tre kilogramë në javë.


Fjalet kyqe : keshilla  dieta  mjaltit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishë viçi me bishtaja
 Ilaq ne kushte shtepie shume efektiv per sherimin e puqrrave
Kifle role me rrushë dhe pudingë