Dhjami i derrit është ideal për shërimin e hemoroideve
Dhjami i derrit është ideal për shërimin e hemoroideve

Dhjami i derrit është ideal për shërimin e hemoroideve

Kuzhint.com

Edhe pse mund të duket e çuditshme, pas një eksperimenti të kryer është vërtetuar se dhjami i derrit është ideal për shërimin e hemoroideve.

Sigurisht që dhjami nuk është aspak i këshilluar për t’u ngrënë, veçanërisht nga femrat, por është shumë i dobishëm për smundje të ndryshme.

Për të pasur efektin e duhur në shërimin e hemoroideve marrim dhjamin e sterilizuar mirë dhe me dorë formojm pjesë njëlloj sikurse në foto dhe i mbështjellim me foli 14 copa dhe i vendosim në ngrirsen e frigoriferit dhe i përdorim dy here në dite mëngjes dhe mbrëmje ne vrimen anale per 7 ditë me radh.

Efekti vrehet menjëher pasi të keni vendosor copen e parë pasi që do të ndalojnë dhimbjet në fundin e shtylles kurrizore dhe barkut.

Sherim te shpejt te gjithe atyre qe aplikojne kete metod.

Keshille: nese ke frike qe ta perdoresh neprmjet vrimes anale mund vetem ti lyesh me dhjam te shkrir nese i keni jasht.

Pas keti postimi do te postojme temen se si te arrime tek nje shtatzani e shpejt me dhjam derrit.

pergaditur nga www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : keshilla  dhjami  derrit  eshte  ideal  sherimin  hemoroideve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir Gjermane
Bruschetta me domate dhe ullinje
Sigurisht nuk e keni ditur sa shërues është borziloku  si perbers