Deshironi te lini duhanin dhe humbisni peshe?! Kjo bime ju ndihmon.
Deshironi te lini duhanin dhe humbisni peshe?! Kjo bime ju ndihmon.

Deshironi te lini duhanin dhe humbisni peshe?! Kjo bime ju ndihmon.

Kuzhint.com

Kjo barishte do të vret dëshirën tuaj për nikotinë dhe në të njëjtën kohë ajo do të zvogëlojë peshën tuaj.

Stevia është një barishte e cila vjen nga familja e krizantemë, fillimisht nga Paraguaji, e cila për shekuj përdoret si një sheqer diabetik natyrore.

Kjo barishte është mjet i madh kundër trashjes dhe kjo do t’ju ndihmojë të kuroni diabetin dhe hipertensionin.

Mund të përdoret si maskë për kujdesin e lëkurës, sepse ajo ushqen, dhe e bën lëkurën të butë dhe ul rrudhat.

Stevia mund të përdoret dhe në luftën kundër puçrrave te fytyres dhe ajo punon në mënyrë efikase kundër dermatit.

Stevia mund të gjendet në formën e barishtes se thatë, pluhurit te gjelbër ose të bardhë, ose si e lëngshme.

Ajo nuk ka nevojë për shumë kushte në mënyrë që ju mund të mbjellni atë në kopshtin tuaj.


Fjalet kyqe : keshilla  deshironi  lini  duhanin  humbisni  peshe  bime  ndihmon  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Edhe mjekët po habiten: Ja çfarë shëron kjo recetë popullore
Pulë e stilit “Cordon bleu”
Xhenxhefili për dhimbje ne shpinë