Desert me krem cokolad
Desert me krem cokolad

Desert me krem cokolad

Kuzhint.com

Desert i pergaditur dhe derguar nga nje fanse e faqes

Arnesa Gegollaj

Perbersit: 1 Krem cokolades nga Dr Otker Piskota te tiramisus, 3 Luge te mesmem arra te bluara per secilen gote, 3 luge biskota te bluara per secilen gote, 1 nese kafe

Pergaditja : Ne fillim pergadisim kremin me 2 dl qumesht deri sa te trashet dhe marrim gotat ne cfar do forme qe i keni dhe hedhim nga nje luge gjelles ne secilen dhe siper kremit i hedhim biskota te coptuara te tiramisuse duke i sperkatur me lengun e nes kafes te pergaditur me qumedht dhe prap siper hedhim nga kremi i mbetur dhe ne funde ne secilen gote hedhim nga 3 luge te mesme arra dhe 3 luge biskota te grimcuara.


Fjalet kyqe : desert  krem  cokolad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kadaif turk
Tortee bukur me fruta
Krofne me cokolad