Döner ne pete
Döner ne pete

Döner ne pete

Kuzhint.com

Per pergaditjen ju duhet mishe i grire i skuqur ne tigan te cilit kohe pas kohe i shtoni ngapak uje deri te pjeket mire.

Krejt ne fund i hedhni vegeta, piper te kuqe dhe ereza sipas deshires.

Peta pergaditet pothuajse ngjajshem sikur brumi per pite vetem qe ne kete rast i shtojme pak sheqer dhe shume pak sode bikarboni.

Pasi ta formohet brumi e ndajme ne kulaq i tehollojme dhe i pjeki permbi shporet.

Salca eshte e pergaditur me maze. Per salaten ju duhet salat jeshile si dhe spece i kuq dhe i gjelber i prere ne rrathe.

Döner i gatuar nga Bahrie Krasniqi-Gerguri


Fjalet kyqe : brumera  pete  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe   me form te bukur
Torte me krem vanilje
Rolad me  krem kokosi dhe luleshtrydhe