Dëshironi që të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur
Dëshironi që të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Dëshironi që të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Kuzhint.com

Dëshironi të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur? Buzëqeshja është tipari kryesor që spikat në karakterin dhe bukurinë e një individi prandaj dhe duhet t’i kushtoni asaj kujdesin dhe vëmendjen e merituar.

Por si mund të keni dhëmbë të bukur me zmalt të bardhë?

Zgjidhjen ju a gjejme ne.

Mafton të zbatoni me përpikmeri receten që do paraqesim më poshtë dhe do ngelni të kënaqur nga rezultati.

Përbërësit:

2 lugë kafeje sodë buke,

Lëng limoni.

Përgatitja:

Merrni soden, hidheni në pjatë.

Merrni limonin ndajeni përgjysem dhe shtrydhni lëngun mbi sodën e bukës.

Përzijeni mirë dhe me këtë masë lyeni zmaltin e dhëmbëve.

Për t’i lyer me kujdes mund të përdorni kruareset e veshëve pasi përbërja e tyre me pambuk ndihmon në pastrimin e dhëmbëve, dhe ju ndihmon të mos lyeni mishin e dhëmbëve dhe t’a dëmtoni atë.

Bejini per rreth 1 minute.

Kjo behet njehere ne muaj.


Fjalet kyqe : keshilla  deshironi  keni  dhembe  bardhe  bukur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

10 ushqime që nuk duhen vendosur në frigorifer
Oriz me spinaqë dhe kërpudha
 Sallatë me file pule (Recet Kineze)