Cupcakes (mufinsa)
Cupcakes (mufinsa)

Cupcakes (mufinsa)

Kuzhint.com

Perbersit:

 • 1 e 1/2 filxhan caji me miell,
 • 1 e 1/2 luge caji me baking powder,
 • 1/4 luge caji me kripe,
 • 2 veze,
 • 2/3 filxhan caji me sheqer,
 • 150 gr gjalpe,
 • 2 luge caji me vanilje,
 • 1/2 filxhan caji me qumesht.

Ne fillim i rrahim vezet pastaj ia qesim te gjitha perberesit njeri pas tjetrit dhe i perzien me mixer, pastaj i hedhim neper forma dhe i pjekim ne temperature 170 grade per 20-25 min.

Per kremin:

 • 150 gr krem qokollad,
 • 100 gr gjalpe te bute(jo te shkrire)
 • 1 luge caji vanilje,
 • 1 filxhan me sheqer pluhur

Ne fillim rrahim gjalpin me sheqer dhe vanilje pastaj ia shtojm qokolladen e shkrir dhe i perziejm te gjitha me mixer mire dhe kete krem e vendosim siper qdo keku dhe e dekorojm me nga nje luleshtrydhe ose sipas deshires.

Ju befte mire

Shperndaje like


Fjalet kyqe : embelsira  cupcakes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me mishë viçi në salcë
Speca te kuq turshi
Trahana