Ciabatta-Pizza
Ciabatta-Pizza

Ciabatta-Pizza

Kuzhint.com

1 Ciabatta-Buke

150 gr Peshk tuna

100 gr Ullinj te mbushur me speca

300 gr Domate

200 gr Mozzarella

4 Luge gjelle vaj ulliri

1 Luge caji basilikum

Pergaditja:

Nxehim furren ne 225 Grad.

Buken e presim per gjysem.

Peshkun tuna e kullojme ne kullojse dhe e shtypim me luge.

Ullinjet i presim ne dy pjese.

Domatet i pastrojme dhe i presim ne feta te holla ndersa mozzarellen e presim ne katror te vogel.

Gjysmen e bukes e lyejm me vajin e ullirit ia vendosim domatet afer njera tjetres.

I qesim krip piper dhe basilikum dhe ne fund peshkun tuna ullinjet dhe djathin.

Ne temperatur 200 Grad te pjeken per 15 minuta.

Burimi:kuechengoetter. de.

Perkthimin nga ne.


Fjalet kyqe : brumera  ciabatta  pizza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maske per fytyre me aspirine
Revani me nisheste
Brownie me çokolatë dhe lajthia