Chimicha nga cheesecake me luleshtrydhe
Chimicha nga cheesecake me luleshtrydhe

Chimicha nga cheesecake me luleshtrydhe

Kuzhint.com

Përbërësit:

Për chimichangat:

15 (20 cm) tortilla me miell të butë

225 gram krem djathi

2 lugë gjelle salcë kosi

1 lugë gjelle sheqer

1 lugë çaji esktrakt vanilje

3/4 e enës me luleshtrydhe të prera

vaj nga perimet

Për mbushjen:

1 lugë gjelle cinnamon

⅓ filxhan sheqer

Për shërbim:

1 filxhan me feta luleshtrydhe

chimichanga cheescake me luleshtrydhe

Përzieni kremën e djathit, salcën e kosit, 1 lugë sheqer gjelle dhe ekstrakt vanilje.

Vendosni në enën me luleshtrydhe të freskëta.

Ndani përzierjen në mënyrë të barabartë në 6 tortilla.

Mbledhni tortillat drejt qendrës dhe pastaj rrokulliseni tortillat si një burrito (të siguruar me një rrëmojse).

Kombinoni ⅓ filxhan sheqer 1 lugë gjelle me cinnamon në një tas cekët dhe të lënë mënjanë.

Vëni një pjatë të madhe me letër.

Në një tigan vendosni vaj të perimeve dhe ngrohni pllakën deri sa të arrin 180 c.

Skuqni chimichangat deri sa të arrijnë ngjyrë të artë, rreth 2-3 minuta dhe rrokullisni sipas nevojës

Vendosni chimichangat në peshqir prej letre në një pjatë të thahen për një minutë, pastaj rrokulliset ato në cinammon dhe sheqer.

Mos harroni të heqni të gjitha rrëmojset nga chimichangat.

Ju bëftë mirë!

- See more at: http://www. qysh. me/receta/chimichanga-cheesecake-me-luleshtrydhe/#sthash.

DW9aeJwQ. dpuf


Fjalet kyqe : embelsira  chimichanga  cheesecake  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem mascarpone me boronica
Gjuveqë shtëpije
Petulla nga ; Deshira Shira