Cappuccino i shijshem si krem
Cappuccino i shijshem si krem

Cappuccino i shijshem si krem

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

500 gr Mascarpone, 200 gr jogurt, 2 Lug qaji sheqer, 1 lug qaji kakao, 1 sheqer vanille, 1 pluhur cappuccino, 125 ml ajke

Pregaditja e recetës :

Ne nje ene te thelle qesim mascarpone, jogurt, sheqer, sheqer vanill dhe pluhur cappuccino dhe i perzim te gjitha me mikser.

Ne anen tjeter marrim ajken dhe e rrahim gjithashtu me mikser.

Me kremin e pergaditur i mbushim gotat dhe mbi i sperkatim me kakao.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  cappuccino  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Emblesire Franceze
Pilaf me curry sos:
Torte me mascarpone,qershia,ajke dhe corn flakes