Cambel me nutella e maskarpone.
Cambel me nutella e maskarpone.

Cambel me nutella e maskarpone.

Kuzhint.com

Perbersit. 3 veze 200 gr sheqer 300 gr miell 150 gr niseshte 250 ml qumesht 1 bustin me livieto 1 kavanoz me nutella 250 gr maskarpone pluhur sheqer Pergatitja. Ne nje ene mikesojme me mikser vezen me sheqerin per disa min, derisa veza te kete arritur nje volum fryrjet te mire. Me pas shtojme qumeshtin dhe pjesen tjeter te perberseve te mbetur nje nga nje, duke e perzier mire me mikser. Pasi masa eshte gati, marrim nje tave (sic eshte kjo ne foto ) ku me pare e lyejm me gjalpe dhe vendojme leter furret, dhe shojme gjysmen e brumit ne te. Marrim nutellen dhe ne tave tek brumi, shtojme nutell me luge ne te gjithe siperfaqien. Pastaj shtojme siper edhe pjesen tjeter te mbetur te brumit, dhe e fusim ne furre te piqet ne tem 180 ° C per rreth 35-40 min. Pasi cambela eshte pjekur, e hqeim nga furra e lem te ftohet, me pas e servirim ne nje pjate dhe siper e dekurojme me pluhur sheqer. Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  cambel  nutella  maskarpone  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krofne (berlina)
Kroketëza me patate,kaçkavall dhe proshutë
Krem qershie(per 4 porcione)