Byrekë me mishë nga Blerta Morina Gashi
Byrekë me mishë nga Blerta Morina Gashi

Byrekë me mishë nga Blerta Morina Gashi

Kuzhint.com

Per brumin:

 • 500 Gram Mielle
 • 1 luge kryp
 • 1 luge vaj
 • uje te voket

Zem brumin me perbersit e me siperm dhe e lem menjan qe te pushaoj, nderkoh pergaditim argjine(mbushjen)

 • 500 Gram mish te bluar
 • 4 Qepe
 • 1 luge Rosmarin
 • 1 luge magdonuz
 • 1 luge krype

Ne fillim grijm qepet dhei qesim ne nje tigan me pak vaj qe te zbuten pastaj tek qepet shtojm edhe mishindhe erzate e siper shenuara dhe te gjitha bashke i kaverdisim mire dhe edhe keto i lam menjan

Marrim brumin dhe e ndajm ne kuleq sipas madhesis qe deshironi dhe qdo kulaq e shtrin ne pete ku siper petes I qesim mishin dhe pastaj i embshtjellim si rrolle (si ne foto) ose si te deshironi dhe i vendosim ne tepsi te shtruar me leter per pjekje.

Keshtu veprojm derisa te perfundoj brumi dhe mbushja(argji) pastaj siper i lyejm me vaj dhe tepsin e vendosim ne furre te parangrohur ne 250 Grad qe te pjeket deri sa te marre ngjyren e deshiruar.


Fjalet kyqe : brumera  byreke  mishe  blerta  morina  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Cilët prindër ka mundësi të kenë fëmijë me të meta
Pogaqe per mengjes
The best potato soup recipe ever