BYREK ME MIELL MISRI DHE PATATE
BYREK ME MIELL MISRI DHE PATATE

BYREK ME MIELL MISRI DHE PATATE

Kuzhint.com

DUHEN; 4 PETE BYREKU.. PATATE TE ZIERA TE SHTYOURA ME PIPER, RIGON,, ( OSE DJATH,

SPINAQ,

MISH TE GRIRE,

QFARE DO LLOJ HARXHI QE DESHIRONI.. MIELL MISRI,, PAK UJE,, VAJ,, NJE TE VERDHE VEZE PER TA LYER SIPER, PREGATITJA; HAPIM PETEN E LYEJME ME VAJ DHE PAK UJE SIPER,, E PUDROSIM ME MIELL MISRI,, SIPER SHTROJME PETEN E 2 DHE SERISHT E NJEJTA PUNE BEHET,, DHE NE MES SHTROJME HARXHEN E PATATEVE, (sa per argj mund te vendosni se me qfar ta mbushni) E MBLEDHIM ROLE DHE 5 CM TE GJATA I PRESIM DHE I RRESHTOJME NE TEPSI.. I LYEJME ME TE VERDHE VEZE DHE E PUDROSIM SERISHT ME MIELL MISRI SIPER DHE I PJEKIM NE FURRE,,


Fjalet kyqe : brumera  byrek  miell  misri  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Karkaleca të mbeshtjellur me peta
Kek me karota
Pogaqe e shpejt me susam dhe kos