Bukë vjenez me çokollatë
Bukë vjenez me çokollatë

Bukë vjenez me çokollatë

Kuzhint.com

përbërësit

150ml qumësht

lugë çaji gjalpë

1 lugë gjelle e madhe e sheqer vanilje (ose 1 qese)

1 qese maja baker

çokollatë 150g

Pergaditja: Ne nje ene te thelle sitim mielllin dhe en te hedhim kripen sheqerin, vanijen dhe majan, vokim qumeshtin dhe e ulim brumin e leme te pushoj 30 min dhe pastaj e marrim e bejme nje vrim ne mes dhe e coptojme cokoaden dhe e lidhim me brumin njelloj sikurse ne foto pastaj bejme kuleq i leme edhe 30 min te pushojne i presim me thike si ne foto dhe i pjekim per 40 min ne 170 grad.


Fjalet kyqe : brumera  bukevjenez  qokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate të pjekura me djathë të bardhë
Tranguj Turshi
Rrole dy ngjyrshe