BUKË TË MBUSHURA ME DJATHË
BUKË TË MBUSHURA ME DJATHË

BUKË TË MBUSHURA ME DJATHË

Kuzhint.com

PERBERSIT;

1 GOTE QUMESHT,

1FILXHAN CAJI VAJI,

NJI TE BARDH VEZE,

1 LUGE MAJA BIRRE OSE SODE BUKE,

KRIPE MIELL SIPAS NEVOJES

PER MBUSHJE;

DJATHE TE SHTYPUR,

OSE ME QFAR TE DESHIRONI.

PER LYERJE ;

FARA TE ZEZA OSE SUSAM.

PERGADITJA;

NE FILLIM PREGATISIM BRUMIN ME TE GJITHE PERBERSIT E ME SIPERMDHE E LEME TE VIJE PER 40 MINUTA,

PASTAJ NGA BRUMI I ARDHUR NDAJM KULEQET SA NJE KOKERR MOLLE DHE QDO KULAQ,

E HAPIM SA PELLEMBA E DORES E MBUSHIM NE MES ME DJATH OSE ME QFAR TE DESHIRONI DHE E PALOSIM NE DYSH NE FORME GJYS HENE DHE ME PIRU FIXOJME ANET E LYEJME ME TE VERDHE

VEZE DHE SUSAM I LEM QE TPUSHOJN DERISATE NXEHET FURRA DHE I PJEKIM NE 180 GRADE!


Fjalet kyqe : brumera  buke  mbushura  djath  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate pure me hudher
Kek me dy shije
Deshironi dhëmbë më të bardhë shtoni qumësht në çaj