Bukë me kaqkavallë ne furrë.
Bukë me kaqkavallë ne furrë.

Bukë me kaqkavallë ne furrë.

Kuzhint.com

Perbersit:

8 feta bukë,

200 gr Djathë kashkavalla ose tjeter por le te jete i forte,

100 gram proshutë,

1 veze + 3 te verdha te vezeve,

kripë dhe piper,

Përgatitja;

Presim dhe përzierje proshutë me djathë kashkavall ne rende dhe vezë dhe hidhi krip dhe piper.

I prejm buket e rrumbullakat pergjysem ne mes dhe vendosi ne nje tepsi

Masen e pergaditur me perbersit e sipershenuar ia shtojme cdo seciles ne mas te barabar.

Piqem në furrë në 200 gradë për 10-15 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  buke  kashkavall  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e shpejt me mak
Krofne nga Teuta Kazaferi
Tortë e shpejtë me  keksa tiramisu (pishkota)