Brownie tëmbushura me bonbone
Brownie tëmbushura me bonbone

Brownie tëmbushura me bonbone

Kuzhint.com

Perberesit per 24 cope:

500 gr Miell i perzier i paketuar per brownies,

24 Bonbone Ferrero Rocher,

4 Luge gjelle gjalp,

120 gr Gjize (Ricotta,

Quark),

24 Bonbone karameli,

2-3 Luge gjelle salce karameli (i gatshem ose i gatuar ne kushte shtepia),

Nje gote sheqer pluhur.

Pergaditja:

Miellin e paketuar per Brownies e pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Marrim nje tepsi per muffins e lyejme me vaj dhe mbushim 3/4 e seciles vrime me brumin e pergaditur.

Pasi qe i kemi mbushur 24 vrimat e vendosim tepsin ne furre.

Te pjeken ne temperatur 175 Grad per 12-15 minuta.

Pasi te pjeken e largojme tepsin nga furra dhe ashtu siqe jan te nxehta brownies vendosim ne mes nga nje bonbon Ferrero duke e shtypur me kujdes deri sa te futet mbrenda ne brownies.

Pastaj siper secilit bonbon hedhim nga nje bonbon karameli te shkrire.

Per kremin hedhim ne nje ene te thelle gjizen, gjalpin, salcen dhe sheqerin pluhur dhe e rrahim me mikser.

Ne fund mbushim shiringun e kuzhines me kremin bejme 2-3 levizje rrethore mbi secilin brownies. blogspot. de


Fjalet kyqe : embelsira  brownie  mbushur  bonbone  ferrero  rocher  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP
Rolad  mishi  me veze dhe patate
Mufinssa me eurokrem