Brosheta (Brusketa) si paragjell
Brosheta (Brusketa) si paragjell

Brosheta (Brusketa) si paragjell

Kuzhint.com

Pregaditja e kesaj recete nga buka quhet brosheta (Brusketa, )

Marrim buken qe s'eshte shume e pjekur dhe i prejm me rrathe i qesim ne tepsi i lyjm siper me vaj ulliri dhe i rreshkum,

Ne anen tjeter ne nje ene i prejm domatet e vogla dhe shume qept imet dhe nje thelbinj hudher imet dhe i qesim krip dhe duke ia shtrydhim gjysem limoni dhe ne anen tjeter marrim dhe i qesim peshk tuna, majonez dhe qep,

Pasi qe te jet bere gati buka i nxjerrim nga furra dhe i vendoin ne nje pjat dhe siper ia hedhim masen e pregaditurme peshke tuna.

Keto perdoren si nje lloj paragjelle!

Per me pas me te kjarte shikone foton!

Ju beft mire!

Receta e derguar nga >>>Edona Latifi-ramadani


Fjalet kyqe : gjellera  brosheta  paragjell  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsir me pudingë nga Bo Na
Qofte me pilaf
Ëmbelsirë me kakao dhe puding