Bombica(toptha) te mbushura me rrushe te that dhe puding
Bombica(toptha) te mbushura me rrushe te that dhe puding

Bombica(toptha) te mbushura me rrushe te that dhe puding

Kuzhint.com

Bombica te mbushura me rrushe te that dhe puding te pergaditura nga Selim Sallko Jusufi

  • 3 vez
  • 3 filxhana vaj
  • 3 filxhana sheqer
  • 1 peciv
  • mille deri sa sa te trashet brumi.

Gatimi;

Nga perbersit e me siper formojm nje brume dhe nga ky brum bajm topa te vogel i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne 100 grad pastaj pasi te jen pjekur marrim dhe i qelim ne mes ne anen fundore dhe i mbushim .

Pudinun e ziejm sipas udhezimeve qe shkruan nepako pastaj i shtojm rrushe te that i perzien bashkdhe e lem qe te ftohet pastaj i mbushim dhe i bashojm nga dy cop dhe i fusim ne coca col per 30 sekonda pastaj i nxjerrim dhe menjeher i rrotullojm ne ato troshkat qka i kemi hek kur i kemi qel i bojm te imeta dhe i perzin troshkat dhe kokosin pastaj i rrotullojm bombicat aty qe te duken si ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  toptha  mbushura  rrushe  that  puding  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë me reqel vishnje
KIFLE nga Julia
Sallam çokollate