Bombica (toptha) me krem kokosi
Bombica (toptha) me krem kokosi

Bombica (toptha) me krem kokosi

Kuzhint.com

Toptha (bombica) me krem kokosi te pergaditura nga Genci Yllza Popinara

Përbërsit:

1/2qumesht,

6lug nisheste,

250gr sheqer.

Përgatitja:

I ziejm ne nje tengjere te gjithe perbersit e me siper sikurse pudingun derisa te trashet masa pastaj

Shtresa e bardhe;

1margarin,

250gr sheqer pluhur,

400gr kokos

Pergatitja:

I perziejm se bashku perbersit dhe si te ftohet masa e pudingut i bashkojm se bashku duke formu toptha si ne foto dhe duke i rrotull ne fund ne kokos


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  krem  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me dardha dhe çokolate
Torte me çokolatë dhe gjalpë  kikiriku
 Ilaq ne kushte shtepie shume efektiv per sherimin e puqrrave