Bombica të mira me krem
Bombica të mira me krem

Bombica të mira me krem

Kuzhint.com

Përbërësit

700 gr keksa (biskota) te bluera,

500 gr qumsht,

250 gr margarin gjalp,

5 lug kakao luge te gjelles,

500 gr kokos,

5 luge sheqer lug te gjelles.

Per dekorim;

Qokollad, arra,

kokos dhe,

krem vanil per dekorim.

Pergaditj;

Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell dhe ne te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer dhe i perziejm.

Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht, dhe kokosin.

Kete mase e vendosim mbi keksat e bluer, i perziejm deri sa masa te bashkohet mire.

Pastaj marrim nga brumi dhe i bejme kuleq ne forme te rrumbullaket te cilat pastaj i rrokullisim disa me qokillad, disa me arradhe disa me, kokos te gjitha me rradh deri sa te perfundoj i gjithe brumi dhe e dekorojm me krem vanilje.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishe  pule me kerpudha e domate
SI ti zhdukim rathët e zinj rreth syve
Llazanje nga tegatuajm.