Bombica  nga Dija
Bombica nga Dija

Bombica nga Dija

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 rende keksa (biskota), 2 gota arra te bluara, 2 lugë sheqer, 1 lugë kakao, 1 gotë qumësht ose edhe me shume sipas nevojes derias te jen zbutur pak keksat, Kokos per dekor

Pregaditja e recetës :

Ne fillim e nxehim qumshtim pastaj ia perziejm edhe perbersit tjer te shenuar me lart dhe i perziejm qe te bashkohen te gjithe mire.

Pastaj nga masa e fituar me dor formojm toptha si ne foto duke i rrotulluar te gjitha ne nje pjate me kokos.

I lem qe te ftofen ne frigorifer pastaj i konsumojm.

Ju befshin mire nese i pergatiteni.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  dija  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rollad me banane dhe krem
Salat me avokada dhe domate
5 ushqime që janë të shëndetshme për prostatë