Bombica me havll turke
Bombica me havll turke

Bombica me havll turke

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

300g keksa te bluhura, 150g havll turke, 100g margarine e shkrir (sa keni nevoj varet), kokos dhe, qokollat e shkrie

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle i bluajm biskota dhe halven turkepastaj ia shtojm edhe gjalpin e shkrirë.

Me pas nga ky brum qe e fitojm bëjm topa si ne foto dhe rrotulloj në kokos.

Embelsiren e pergatitur e renditeni në një pjatë dhe e dekoroj me çokollatë të shkrirë.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  havll  turke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë Arabe me  bollgur
8 ushqime që formojnë muskuj
Pite me kungullë dhe speca të gjelbërt