Bombica me banane
Bombica me banane

Bombica me banane

Kuzhint.com

Përbërësit

  • -1 kg keksa (biskota) te bluera
  • -2kg banane
  • -1 Qokollade te shkrir
  • - pak qumshte
  • -pak margarin
  • -1 lug sheqer

Per dekorim;

  • -kokos ose arra etj

Pergaditj;

Se pari 1 kg keksa te bluara i vendosim ne nje ene te thell dhe ne te vendosim 2 kg banane qe i kemi ndrydhe mir me pirun dhe i perziejm.

Pastaj marrim nga brumi dhe i bejme kuleq ne forme te rrumbullaket te cilat pastaj i rrokullisim ne masen qe e kemi pergadit me;; 1 qokollad te shkrin me qumsht pak margarin dhe ni lug sheqer, i lyejm bombicat me qokollad dhe i dekorojm me kokos ose me arradhe te gjitha me rradh deri sa te perfundoj i gjithe brumi.

Ju beft mire!

Receta e gatuar nga>>Fatlume Veliu-Demi<<


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tave me kallamare te mbushur ne furre
Revani turke me mak
Byrekë  me petë të gatshme