Bombica me arra
Bombica me arra

Bombica me arra

Kuzhint.com

Përbërësit 700 gr keksa (biskota) te bluera 500 gr qumsht 250 gr margarin (gjalp) 5 lug kakao ( luge te gjelles ) 500 gr kokos 5 luge sheqer ( lug te gjelles ) disa arra te plota Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm.

Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht, dhe kete mase e vendosim mbi keksat e bluer, i perziejm deri sa masa te bashkohet masa.

Pastaj i marrim keksat dhe i bejme ne forme te rrumbullaket duke ia vendosur ne mes nga nje arre te qeruar dhe te i lyejm me arra ose kokos te gjitha me rradh. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  bombica  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate të mbushura
Kuleq te mbushur
Petulla