Bombica gatuar nga  Albana
Bombica gatuar nga Albana

Bombica gatuar nga Albana

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 200 gr margarine,
  • 1 cokollad kuzhine,
  • 1 gote coca cola,
  • 2 veze,
  • 330 gr Keksa te bluara
  • 100 gr arra te coptuara
  • Kokos per dekorim

Pergaditja:

​Shkrime margarinen dhe ne te hedhim edhe cokoladen e shkrire pastaj shtojme edhe coca colen dhe 2 vezet ne masene fituar hedhim arrat dhe biskotat e grimcuara, masen e fituar e fusim ne frigorifer per 30 min dhe pastaj formojme toptha ma te mdhaja se kokrra e arres dhe ne fund i zhysim ne kokos.

Gatuar nga fansja e faqes www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : bombica  gatuar  albana  shehu  dylhasi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta
Kekë të vegjel
Torte me rende me limon