Bombia(toptha) me fanta nga Albana Osmani
Bombia(toptha) me fanta nga Albana Osmani

Bombia(toptha) me fanta nga Albana Osmani

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

600 gr keksa te bluar, 200 gr margarin, Fanta exotisk, Nutella dhe Kokos

Pregaditja e recetës :

Keksat i hedhim ne një ene te thelle dhe ja shtojm margarinin e shkrir dhe i perziejm mire, pastaj i qesim edhe fanta exotisk dhe i perziejm.

Fanta i qesim nga pak dhe e perziejm deri sa keksat te behen te buta.

Pastaj marrim kokos dhe e qesim ne një pjat dhe e merr ne njeren dor qet kokos dhe qet një lug gjelle nga masa me keksa dhe i ben me kokos deri sa masa nuk ngjitet per duar i ben ne form te rrumbullaket.

Pastaj i vendosim ne një pjate një nga një bomzat i hedhim siper j nutellen e shkrin ne mikrovale ose mbi avull dhe jaqesim siper bombzave.

Dhe pak kokos per zbukurim.

Ju befshin mir....


Fjalet kyqe : embelsira  bombia  toptha  fanta  albana  osmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishë viçi me bishtaja
Pilaf me mishë  pule nga Harisa Rexhepi
Embelsir e shpejt me biskota dhe krem karamel