Biskotat e mbretit (te pa pjekura)
Biskotat e mbretit (te pa pjekura)

Biskotat e mbretit (te pa pjekura)

Kuzhint.com

Perbersit:

150 gram margarinë (gjalpë)1, 5 gota miell1, 5 gota sheqer pluhur1 paketë vanilje1 litra qumësht100 gram kokos1 gota bajame

Përgatitja:

Ne fillim shkrijme margarinen dhe heddhim pastaj sheqer pluhur, vaniljen dhe gradualisht duke i perzier shtojme qumeshtin, perziejm vazhdimisht per te shmangur ngjitjen pastaj gradualisht fillojm hedhim mielle dhe e perziejm vazhdimisht deri sa masa te trashet e shtrijme masne e ftohur ne nje leter kuzhine te lyer me vaj e rrokullisim dhe pastaj e perjme njelloj sikurse ne foto duke e rrokullisur ne nje ene te mbushur me kokos, siper ia vendosim nga 1 bajame dhe e fusim ne frigorifer qe te ftohen.


Fjalet kyqe : embelsira  biskotat  mbretit  pjekura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca turshi te pervluar nga tegatuajm
Buke panda
Ëmbëlsirë me verë të kuqe