Biskota-vegjetariane me kokos
Biskota-vegjetariane me kokos

Biskota-vegjetariane me kokos

Kuzhint.com

Përbërësit

  • 160 gram miell
  • 100 g miell i kokosit
  • 50 gram sheqer kafe
  • 2 lig pluhur per pjekje
  • 1 limon (veten levorja)
  • 100 g qumësht soje ose ujë
  • 2 lugë vaj luledielli

Përgatitje

Hidhim ne nje en miellin, sheqerin kafe, miell kokosit, levoren e nje limoni, pluhur pjekje, dy lugë vaj dhe i perziejm mire me një lugë druri të gjithë përbërësit, derdhim qumështin pak duke vazhduar të përzierje mirë.

Tani me duar nga brumi formojm topa të vogla jo aq të mëdha dhe dhe i renditim ne nje tepsi me letër perpjekje.

Piqem në 180 � për 15 -20 minuta ( Pjekja biskotave varet nga madhësia e tyre dhe nga furrë, qe mund të shërbejë disa minuta më shumë te pjeken ose i provojn se a jan gati te pjekura)

Nga;http://www. ricercadiricette. it/


Fjalet kyqe : brumera  biskota  vegjetariane  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me ajk pana
Kek i shpejtme kakao
Pallaqinka(krepa) te mbushura me mishe ne furre