Biskota te shpejta turke
Biskota te shpejta turke

Biskota te shpejta turke

Kuzhint.com

  • 1 vezë
  • 1. 5 filxhan çajit qumësht,
  • 3 gota kokos,
  • 2 lugë miell,
  • gjysmë lugë pluhur pjekje,
  • gjysmë lugë vanilje ekstrakt
  • 1 filxhan sheqer...
  • dekori sipas deshres me lajthi dhe festek

Pergaditja:

Marrim te gjithe perbersit i bashkojem ne nje ene derisa masa te bashkohet dhe tani formojme toptha si ne foto duke ia bere nga nje vrime me gisht ne mes dhe i rendisim ne nje tepsi duke i pjekur per 20 min ne 160 grad, pastaj i largojem i ftohim dhe i dekorojme sipas deshires, mund ti mbushim edhe me reqel varsisht nga deshira.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  shpejta  turke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me gjem vishnje
Kifle (kroasan) nga Ledion Stars
KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP