Biskota te mbushura
Biskota te mbushura

Biskota te mbushura

Kuzhint.com

Biskota te mbushura nga Egzontina Ismaili

  • 3 ve
  • 250 gram margarine
  • 1 gote te ujit vaje
  • 1 got te ujit kose
  • 1 gote te ujit sheqe pluhure
  • 1 pluhure per pjekje(pecive)

Pergaditja:

Tunden vezet me sheqer pluhurin pastaj i shtohet kosi vaji dhe margarini i shkrire i ftohure tunden se bashku pastaj i shtohet mielle dhe pluhuri per pjekje deri sa masa te largohet nga duarte.

Brumi ndahet ne pjese pastaj te hollohet dhe i bejme format me gote te ujit ne mes ju shtojme ( ajrokrem, mermellad, mjalte ) sipas deshires suaj e kthejm peten dhe e bashkojme me pirun.

Pjeken ne 250 grade per 20 minuta pasi te pjeken e ftohen i zhytim me sheqer pluhure nji nga nji.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e pa pjekur me rende
6 sekretet e konzervimit të ushqimt me ujë të nxehtë
Soda e bukës apo pluhuri për pjekje? Cila është më e mirë?