Biskota te mbushura me çokolate
Biskota te mbushura me çokolate

Biskota te mbushura me çokolate

Kuzhint.com

Perberesit per 30 copa:

  • 125 gr Gjalp
  • 100 gr Sheqer
  • 2 veze
  • 180 gr Miell
  • 100 gr Lajthia te bluara
  • 1 Luge qaji pecive
  • 60 gr Cokolate

Pergaditja:

Perzim gjalpin me sheqerin pastaj ia shtojme vezet.

Ia shtojme miellin, lajthia dhe peciven dhe bejme nje brum te bute.

Cokolaten e presim ne copa te vogla.

Furren e nxehim ne 170 Grad.

Per secilen biskot te merret nga brumi nga nje luge qaji brume.

Pasi qe brumi eshte shume i bute dhe mund te ngjitet ne duar mund te merrni afer vetes nje ene te mbushur me uje te ftohet per ti lagur duart pastaj brumi nuk ngjitet neper gishtrinje.

Bejme ne brume nje vrime dhe e vendosim mbrenda nje cope cokolate dhe prap ia japim formen e biskotes brumit.

Keshtu veprojme me tere brumin.

Te pjeken ne furre per 12 minuta ne temperatur 170 Grad.

Burimi: http://tomateninsel. de/

Perkthimin e ka bere faqja http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : brumera  biskota  mbushura  cokolate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ftohja dhe gripi shërohen me lëngje
Aromat që mund t’iu bëjnë të lumtur
Kujdes nga limoni që ju serviret me pije