Biskota te kripura
Biskota te kripura

Biskota te kripura

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 2 vezë (e verdhë)
  • 1 pako margarinë
  • 2 filxhan çaji vaj
  • 2 luge gjellessheqer
  • 2 luge gjelles kripë
  • 2 luge gjelles uthulle
  • Mielle sipas nevojes
  • Për klasës së parë:
  • 1 e verdhe e vezes edhe susam ose fara te zeza

Pergaditja:

Ne nje en te thelle thyejm te verdhat e vezes dhe ne te hedhim gjalpen e shkrire se bashku me vajin sheqerin, kripen dhe uthullen brumin e ulim me mielle deri sa te mos ngjitet per dore dhe formojme gurabia ne cfardo lloj forme qe duam ose njelloj sikurse ne foto ne fund i lyejm me nje te verdh veze dhe i hedhim susam dhe i pjekim ne tem. 170 grad per 40 min.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  ktipura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me forme shalqini  nga Suada Alili Deari
Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com
Krem me nestle dhe banane