Biskota te erreta
Biskota te erreta

Biskota te erreta

Kuzhint.com

përbërësit

350 g biskota

250 g gjalpë

Çokollatë e errët 200g

140 g sheqer

1 e verdhe veze

përgatitje

Miellin përzieje me sheqer, kakao.

Shto 1 te verdhë veze dhe gjalpë ne temperaturën e dhomës dhe gatuaje brumin.

Leje një orë në frigorifer për të pushuar.

Merre shtrije brumin dhe me nje gote formo rrumbullake.

Renditi ne tepsi dhe futi ne furr per 10 min ne 180 grad.

Per ti bashkuar biskotat formo mbushjen me 350 gr biskota te bluara te perziera me cokolad te shkrire dhe pak gjalp.

Lidhi biskotat duke i lyer ne mes me masene gatuar dhe ne njere ane zhyti ne cokoladene shkrire per dekorim.

Mund edhe ti sperkatni em sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  erreta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Recetë nga fiku kundër kapsllëkut
I doni 10 kg më pak për 10 ditë, mbajeni dietën me oriz
Torte e njelmet