Biskota të shijshme me sheqer pluhur
Biskota të shijshme me sheqer pluhur

Biskota të shijshme me sheqer pluhur

Kuzhint.com

Perbersit:

200 g gjalpë,

70 g sheqer,

1 vezë,

Bajame te bluara 150g,

280 g miellë,

1sheqer vanilje,

Sa me shume sheqer pluhur per mbeshtjelle.

Pergaditja:

Shkrijme gjalpin dhe ne te hedhim sheqerin duke perzier dhe shtojme bajamet e bluara dhe sheqer vaniljen shtojme vezën si dhe miellin deri sa te formojme nje mase qe nuk ngjitet ne dore dhe me ane te duarve formojme hana te vogla dhe i rendsim ne nje letre kuzhine i lyejm siper me gjalpe dhe i fusim ne furre per 30 min ne tem 170 grad. pasi te piqen i hedhim ne nje ene te mbushur me sheqer pluhur dhe i rendisim sipas deshires. servohen me qaj ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  sheqer  pluhur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë e shijshme dhe e thjesht
Kek me karota
Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi