Biskota të mbushura
Biskota të mbushura

Biskota të mbushura

Kuzhint.comPërbërësit për brumin e biskotave:
300 g miell,
150 g sheqer,
150 g gjalpë ose margarinë,
2 vezë,
esence vaniljeje
lëkura e një limoni të grirë.
Përgatitja:
Zëmë brumin dhe e punojmë sa të jetë homogjen. E mbështjellim me plastikë dhe e lëmë në frigorifer për rreth 40 minuta. Pastaj e hapim si petë pice dhe e presim me ndihmën e një gotë. Mbushjen mund ta bëjmë sipas dëshirës. I pjekim në furrë me 180°.http://www.living.al/

Fjalet kyqe : embelsira  biskota  mbushura  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallata jeshile është një ilaç i vërtetë për sherimin e  puqrra
Salcë me fruta deti dhe bukë të pjekur
Topa kokosi