Biskota të mbushura me banane dhe çokollatë
Biskota të mbushura me banane dhe çokollatë

Biskota të mbushura me banane dhe çokollatë

Kuzhint.com

Biskota të mbushura me banane dhe çokokrem

Përbërësit për brumin e biskotave:

*300 gr miell,

*150 gr sheqer,

*150 gr gjalpë të butë ose margarinë,

*esencë vaniljeje ose lëkura e një limoni të grirë sipas deshires

Përgatitja:

Zëmë brumin dhe e punojmë sa të jetë homogjen.

E mbështjellim me plastikë dhe e lëmë në frigorifer për rreth 40 minuta.

Pastaj e hapim si petë pice dhe e presim me ndihmën e një gote pije.

Marrim biskotat dhe i bashkojm nga dt duke ia vendosur ne mes një rrotë banane, pak çokollatë dhe e mbulojmë mire kete brumë biskoteje.

Pjekja të bëhet në furrë të ngrohtë në 180 �.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  mbushura  banane  qokokrem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me krem banane
Pogaçe nga patatet
Kek me cokollate dhe me banane !!!