Biskota shumë të shijshme (shtrudle)
Biskota shumë të shijshme (shtrudle)

Biskota shumë të shijshme (shtrudle)

Kuzhint.com

Biskota shume te shishme

Per brumin:

300 gr Miellë,

100 gr Sheqer pluhur,

200 gr Gjalpë,

Dy te kuqe te vezë,

Nje maje thike kripë,

Me keto perberes bejm brumin.

Per mbushjen:

300 gr Marzipan,

2 te bardhat e vezes,

Dhe 6 pika arome bajameve,

I rrahim te gjitha me mikser, deri te krijohet nje masë homogjene.

Shtrim peten dhe siper e shtrim edhe marcipanin pastaj bejm role peten dhe e presim ne forma si ne foto.

Pjeken ne furre 180 Grad per 12-15min.

Dekorojm me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  shume  shijshme  shtrudle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe te vogla me forma nga tegatuajm
Biskota  me qokolat
Reçel me mjedër