Biskota role
Biskota role

Biskota role

Kuzhint.com

Pregaditja; Në nje ene qesim; 200 gr gjalpë, 150 gr sheqer, 1 vezë, 2 te verdha te vezeve, 2 vanilje, nje maje thike me kripë lëkurë ie nje limoni, 2 lug te vogla rum, pastaj të gjitha i perziejm mire dhe ne fund ia shtojë 350 g miell dhe formojm nje brume te ngjeshur. Brumin e ndaj ne dy pjes dhe jeres ia shtojm edhe 2 lug kakao dhe e perziejm mire, pastaj te dy brumet veq e veq thollojm ne peta te barabarta dhe i vendosim siper njera tjetres ku dhe ngadal e formojm nje role, e mbeshtjellim me foli najlloni dhe i vendosim ne ftohse(jo te akulli) te qendrojn per 1 ore. Marrim brumin nga frigoriferi dhe nga aty ndajm biskota me nje thik nga 1 cm dhe i vendosim ne nje tepsi te shtruar me leter per pjekje larg njera tjetres dhe i fusim qe te pjeken ne furrete ngrohur me pare ne temperatur 180 grad per 20 minuta. ( per paqartsi shihni foton ose na shkruani). burimi; http://www. miamion. com/> http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  role  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Omletë me këpurdha dhe spinaq
Vetitë mbrojtëse të farave të rrushit
Sheqerpare turke